piątek, 24 czerwca 2022

Burrito Bowl

Na dworze pogoda jak w Meksyku, to i danie meksykańskie. Przy tej inflacji, to może i nawet kartele powstaną, bo im większa różnica pomiędzy tym co można zyskać, a tym co można stracić, tym stopień przestępczości wyższy. Przy czym inflacja wpływa na to drugie. Tzn. jeśli ktoś, pracując uczciwie osiąga pewien poziom życia, to jest to coś, czym ryzykuje. Jeśli w wyniku inflacji i innych czynników, poziom życia mu się zmniejszy, to już ma do stracenia odpowiednio mniej, a tym samym ewentualna zysk będzie wyższy.

Obiecałem trzy dania z boczniaków, więc daje trzecie. Wpadłem na to zupełnym przypadkiem w Dublinie. Chciałem coś zjeść na szybko, znalazłem przez przypadek meksykański minimalistyczny fast food, w którym właśnie serwowali to o to danie. Niektórzy będą się upierać, że to nie burrito, bo nie jest owinięte w tortillę, ale mi się podoba. Właściwie to sam pomysł jest genialny w swej prostocie i jeśli chodzi o przepis na knajpę, oferuje dość wysoki stosunek zysku w porównaniu do wkładu pracy, ponieważ przygotowujemy tylko duże ilości półproduktów. Dlaczego to jeszcze takie fajne, bo przecież to teoretycznie tylko ryż z dodatkami? Bo to danie można dowolnie customizować. W praktyce wygląda to tak, że wbijacie do knajpy, gość bierze michę i pyta, przechodząc przez poszczególne etapy, co wybieracie. Czyli, jaki rodzaj ryżu, jaki wsad główny, jaka fasola, jakie sosy, czy jakie dodatki warzywne i zielenina. Nie jest to nic nadzwyczajnego, ale z perspektywy wartości odżywczych zdecydowanie lepiej wygląda na tle innych fast foodów. Czyli fast food, ale nie junk food :)

Składniki:

- ryż
- boczniaki
- przyprawa pikantna do kurczaka
- czerwona fasola w puszce
- kukurydza 
- pomidory
- czerwona cebula
- sałata


Wykonanie:

Boczniaki kroimy w kostkę i podsmażamy z przyprawą do kurczaka.
Ryż gotujemy.
Do miski nakładamy ryż. Na wierzch dajemy podsmażone boczniaki, pokrojoną cebulę i pomidory, kukurydzę, fasolę i sałatę.
To moja kompozycja, ale nie musi być dokładnie taka. Tzn. musi być ryż, jakiś wsad główny, jakaś fasola i jakieś warzywa.

1 komentarz: