piątek, 22 listopada 2024

Amish onion fritters

Pierwsze skojarzenia z Amiszami, to konne bryczki w kraju, gdzie samochód jest Sacrum, brak prądu, holenderskie brody, epidemia polio, choroby genetyczne, walka z systemem prawnym USA i surowy religijny styl życia, ewentualnie teledysk Yankowica "Amish Paradise".
Były nawet próby założenia takiej społeczności w Polsce, ale religia w naszym kraju ma rolę głównie tożsamościową i takie poświęcenie dla naszych rodaków, to już za dużo.

Pamiętajmy, że społeczność co do zasady żyje z płodów rolnych i z uprawiania ziemi, a co za tym idzie ich kuchnia musi być dostosowana do tych warunków.
Danie jest równie proste co ich styl życia, ale jednak smaczne. Danie jest bardzo ważnym elementem wspólnoty i uczestniczy w obchodach uroczystości.
Niektórzy twierdzą, że zostało wymyślone, aby dzieci przekonały się do cebuli, która jest dużo smaczniejsza po podsmażeniu niż na surowo.

Składniki:

- cebula
- mąka
- woda


Wykonanie:

Cebulę kroimy w kostkę. Mieszamy z mąką i dodajemy trochę wody, aby nam się wszystko skleiło. 
Konsystencja ciasta powinna być lejąca.
Kładziemy placki z ciasta na patelni i smażymy.

3 komentarze:

  1. No patrzcie, jestem półamiszem! Ja robiłem sobie cebulowe racuszki z ziołami (dzikimi). Wiem, zioła to już burżujstwo i nie w bida-stylu. :-(

    OdpowiedzUsuń
  2. Czytam tak czytam: (dodajemy trochę wody aby wszystko się skleiło . Konsystencja ma być lejąca.)
    Wyjdzie, że się czepiam, ale ja tu widzę sprzeczność.
    "Albo rybki, albo akwarium!". :-) No jak trochę i kleiło, TO NIE: lejące.
    Brzmi to jak : "Nie chcem, ale muszem", tylko poziom intelektualny DUŻO wyższy :-). Pies

    OdpowiedzUsuń