poniedziałek, 9 września 2013

Penne z cukinią

Mimo, że sezon już zmierza ku końcowi, są dostępne spore ilości włoskiego warzywa, które potrafi być wdzięcznym tematem nawet do ciast. Jak włoskie to obowiązkowo z makaronem. Jak się komuś nie chce bawić w długie nitki, które z jakiś powodów potrafią być kłopotliwe, można użyć wygodniejszych form. Jedna z bardziej popularnych to penne, którą możemy jeść widelcem, łyżką, a nawet łyżeczką. UWAGA! Czytamy wymawiając podwójne „n”, inaczej to włoska nazwa męskiego narządu rozrodczego :)

Składniki:
- makaron penne
- cukinia
- czosnek
- przyprawy


Wykonanie:
Makaron przygotowujemy według opisu na opakowaniu. Ząbek czosnku podsmażamy na oleju, dzięki czemu przejdzie on jego smakiem. Cukinie kroimy na drobne kawałki. Jeśli jest duża, to usuwamy pestki, bo one nam tutaj nie będą potrzebne. Dusimy na przygotowanym wcześniej oleju i na koniec dodajemy wyciśnięty czosnek. Mieszamy z makaronem i podajemy. Makarony doskonale komponują się z półwytrawnym włoskim czerwonym winem w moim przypadku Celebro Italy https://www.facebook.com/KlubCelebro

2 komentarze:

  1. Danie mi znane i lubiane. Moja droga, popracuj troszeczkę nad zdjęciami, gdyż na blogu kulinarnym to bardzo ważne. Przy okazji zapraszam Cię na forum kobiet. Może Ci się spodoba i zostaniesz u nas na dłużej. Rozmawiamy na forum o wszystkich kobiecych tematach.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. A Tobie jeśli mogę coś poradzić, to, jeśli już używasz mojej strony do promocji własnego forum, to z czystej przyzwoitości, zadaj sobie choć tyle trudu jak przeczytanie informacji "o mnie", z której jasno wynika, że NIE JESTEM KOBIETĄ. To też wiele tłumaczy dlaczego moje zdjęcia są tak w surowej stylistyce, a jeszcze więcej tłumaczy tematyka strony :)

      Usuń