piątek, 1 lutego 2013

Bigos mieszany zwany imprezowym

Choć bigos to danie głównie mięsne, a nie kapuściane jak się potocznie sądzi, tutaj skorzystałem z jednego z mitów narodowych i skupiłem się na kapuście. Bigos jest w ogóle bardzo wdzięcznym tematem jeśli chodzi o catering imprezowy bo przygotowanie jest mało praco i czasochłonne. Co prawda, aby uzyskać pełne walory należałoby go ugotować kilka dni wcześniej a następnie codziennie podgrzewać, ale biorąc pod uwagę stan ludzi znajdujących się na imprezach wystarczy tylko dobrze wybrać moment podania, a zostanie spałaszowany ze smakiem.

Przy okazji wywiad, który udało mi się uzyskać w postaci pliku dźwiękowego puszczany w radio w wigilię ze mną w jednej z głównych ról :) Nie wiem czy działa odtwarzacz, bo z nimi różnie :)

Składniki:
- kapusta świeża
- kapusta kiszona
- kasza gryczana
- koncentrat pomidorowy


Wykonanie:
Kapustę szatkujemy i gotujemy w jak najmniejszej ilości wody. Dodajemy kapustę kiszoną i gotujemy, aż wszystko zmięknie, wtedy dosypujemy ugotowanej kaszy gryczanej i zabarwiamy koncentratem.

2 komentarze:

  1. Kapusta kiszona w połączeniu z kaszą gryczaną to rozkosz dla podniebienie. Żadne kryzysy nie usprawiedliwiają jednak braku przypraw w tym przepisie. W tym daniu przydałby się choćby kminek, majeranek i duża szczypta pieprzu. Łyżka masła na pewno też poprawiłaby smak. Ja w ramach rozpusty wkroiłabym tam jeszcze cebulkę i jabłko.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tak, zgodzę się. Zgodnie z informacją w lewym górnym rogu :) pozdrawiam

      Usuń