piątek, 30 marca 2012

Kołacz z farszem

Albo placek z sosem, ale biorąc pod uwagę, że jest z pieczywa to idąc dalej możnaby stwierdzić, że jest pieczywem. Okrągły, więc kołacz :) Jak zegniemy na pół tak jak placek po węgiersku, to sos staje się farszem.
Danie to odpowiada na pytanie co zrobić z nadwyżką chleba, zwłaszcza, że zaczyna się on robić twardy. Turcy, znani nam raczej z kebabów, zaniepokojeni faktem, iż w ich kraju marnuje się codziennie 6 mln bochenków wydali broszurę o 33 daniach ze starego chleba. Jeszcze jej nie widziałem i nie wiadomo czy kiedykolwiek będę miał okazję, ale we wcześniejszych postach pisałem już na ten temat. Dziś pokażę jak wykorzystać środek chleba na inny sposób, a następnym razem co zrobić ze skórkami:)

 Składniki:
- miąższ chleba
- mąka
- marchewka
- cebula
- mąka ziemniaczana lub ziemniaki które nam zostały z poprzedniego obiadu
Wykonanie:
Chleb kruszymy i nasączamy wodą. Dodajemy mąki oraz zprasowanych ziemniaków lub mąki ziemniaczanej, które nam posłuży jako lepik. Całość ma mieć konsystencję ciasta. Wrzucamy na patelnię i smażymy z obu stron. Radzę użyć talerza przy przekładaniu.
Marchewkę kroimy w kostkę i dusimy. Teraz albo możemy zrobić zasmażkę podsmażając pokrojoną w kostkę cebulę i dodając mąki co potem wymieszamy z marchwią lub zasypiemy marchewkę mąka a podsmażoną cebulę damy później. Tak przygotowany farsz kładziemy na nasz placek.

1 komentarz:

  1. Dzięki Ci Panie Kryzysowy :) własnie zastanawiałam sie co na obiad zrobić :) a chleba mi sie uzbierało, bo czerstwy chleb koli w zęby Jaśnie Państwo :)
    Tylko tą marchew ograniczę :)

    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń