wtorek, 26 stycznia 2016

Fasolia

Styczeń pod znakiem nowych trendów kulinarnych. W dalszym ciągu ciągniemy temat kuchni afrykańskiej, która zrobiła się modna. 
Fasolia - pod tą swojsko brzmiącą nazwą kryje się dokładnie to czego się spodziewamy czyli danie na bazie fasoli. W Etiopii, znanej maturzystom z moich roczników ze swoich bogactw naturalnych, jest to fasola z marchewką i karmelizowaną cebulą, z dodatkiem aromatycznych przypraw. Oczywiście na znanym już placku injera.


Składniki:
- mąka
- sok z cytryny lub ocet
- soda oczyszczona
- fasola szparagowa
- marchewka
- cebula
- czosnek granulowany
- imbir 
- cukier
Wykonanie:
Do mąki dodajemy wody, aby powstało nam naleśnikowe ciasto. Dodajemy sody oczyszczonej i cytryny. Cytryna da nam specyficzny kwaśny smak typowy dla placków injera (oryginalnie w wyniku fermentacji), a poza tym, w połączeniu z sodą spowoduje, że placki będą bardziej puszyste.
Fasolę kroimy na 3-4 cm kawałki. Podobnie robimy z marchewką, z tym, że musimy włożyć w to więcej pracy, bo kroimy w słupki. Dusimy wszystko razem pod przykryciem i doprawiamy czosnkiem i imbirem. Cebulę kroimy w kostkę i podsmażamy na małym ogniu. Kiedy zmięknie dosypujemy trochę cukru i chwilę smażymy żeby ją skameralizować. Mieszamy wszystko razem i podajemy na plackach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz